FAQS CBD

Pyete larg dhe nëse ke një pyetje që nuk është përgjigjur këtu, mos ngurroni të na kontaktoni
në 256-302-9824 ose na dërgoni me email në service@trytranquil.net.

CBD është një përbërës që ndodh natyrshëm i bimës së kërpit. Isshtë një fitokanabinoid jo-dehës që ofron një sërë përdorimesh në të gjithë trupin. CBD është vetëm një nga dhjetëra fitokanabinoide dhe fitokimikate të tjera që gjenden në kërp.

Vaji CBD rrjedh nga bimët e kërpit që kanë nivele të larta të kanabidiolit (CBD) dhe nivele të ulëta të THC. CBD i Qetë prodhon disa nga vajrat CBD me cilësi më të mirë të tregut, të nxjerra nga bimë të shëndetshme, të pasura me CBD, të rritura këtu në SH.B.A.

Kërpi ynë është i Aleancës Ushqimore të çertifikuar, rritur dhe korrur në fermat tona në Alabama & Kentucky. Në Fermat e Qetë, ne përdorim nxjerrjen e krio etanolit për të prodhuar lëndë të papërpunuar të dekarboksiluar plotësisht të dimëruar, që është bërë fllad në distilat me spektër të plotë përmes metodave kryesore të distilimit (dmth. SPD & WFD).

Shkencërisht, kërpi industrial dhe marihuana janë e njëjta bimë, me një emër gjinie dhe specie të Cannabis sativa. Sidoqoftë, ata kanë një profil unik gjenetik. Në mënyrë tipike, kërp industrial është shumë fijor me kërcell të gjatë të fortë dhe pak sytha lulëzues. Bimët e marihuanës janë zakonisht më të vogla, më të buta dhe plot sytha të lulëzuar. Sidoqoftë, varietetet më të reja të kërpit industrial në SHBA po edukohen që të kenë më shumë lule dhe rendimente më të larta të kanabinoideve dhe terpeneve, të tilla si kërpi i Kentucky që po përdorim tani. Shumicën e kohës, marihuana ka një sasi të lartë të THC dhe një sasi shumë të ulët të CBD. Nga ana tjetër, kërpi, natyrisht ka sasi më të larta të CBD (në shumicën e rasteve) dhe vetëm gjurmon sasi të THC. Për fat të mirë, profili i kanabinoidit të kërpit është ideal për njerëzit që kërkojnë përfitime nga kanabisi pa "të lartë". Historikisht, kërpi është përdorur për të bërë produkte ushqimore, fibra, litar, letër, tulla, vaj, plastikë natyrale dhe shumë më tepër. Në SH.B.A., marihuana përdoret zakonisht si për rekreacion ashtu edhe për mjekësi. Termi "vaj kanabisi" mund t'i referohet ose një marihuane ose vajit të rrjedhur nga kërpi, pasi marihuana dhe kërpi janë dy forma të ndryshme të kanabisit. Të gjithë vajrat e Qetë CBD rrjedhin nga kërp.

CBD nga kërpi është gjerësisht i disponueshëm në të gjithë SHBA. Në 2018, azhurnimet e Bill Farm të SHBA legalizuan kultivimin komercial të kërpit sipas rregullave të caktuara. Produktet e qeta të CBD-së vijnë nga kërpi industrial i rritur në Amerikë dhe me CBD të lartë dhe janë në përputhje me T-në. Ne me krenari ofrojmë transport falas, ulje çmimesh për veteranët dhe mundësi blerje me shumicë në të gjitha produktet tona.

ose afati më i mirë i ruajtjes, produkti juaj i Qetë duhet të ruhet në një lagështirë të ulët, zonë të freskët dhe të errët larg rrezeve të diellit. Kjo do të ndihmojë në ruajtjen e vetive të ekstraktit të kërpit. Nëse ruhet siç duhet, CBD mund të ketë deri në 1 vit jetëgjatësi.

Vaji i qetë CBD buron nga kërpi industrial i rritur në SHBA dhe mund të përmbajë gjurmë të niveleve të THC nën 0.3%. CBD i qetë nuk garanton që ju do të kaloni ose nuk do të kaloni një ekran të ilaçeve pasi të keni konsumuar produktet tona. Possibleshtë e mundur që përmbajtja e gjurmës THC mund të shfaqet në shfaqje të ndryshme të ilaçeve.

Produktet e qeta CBD janë të disponueshme në një larmi formash. Ne ofrojmë vajra CBD të cilat janë të thjeshta, të pastra dhe efektive dhe konsumohen duke vendosur pika poshtë gjuhës. Ne ofrojmë një produkt të gjerë, i cili siguron një aplikacion të përshtatshëm pa rrëmujë, i cili funksionon shumë mirë gjatë lëvizjes dhe ju lejon të përcaktoni saktësisht se ku dëshironi të synoni përfitimet afatgjata. Ne gjithashtu ofrojmë një krem ​​lokal, i cili është i mbushur me vaj, i përshtatshëm dhe me jetëgjatësi, ndërsa ofron një sërë përfitimesh Wellness. Ju lutemi hidhni një vështrim në blogun tonë dhe faqet e ndryshme të produkteve për të përcaktuar se cili produkt mund të jetë më i përshtatshmi për ju dhe nevojat tuaja.

Jo. Të gjitha produktet tona ekstrakt kërp janë bërë nga kërp industrial me Nivelet e THC nën 0.3%. Nuk ka efekt dehës nga marrja e produkteve tona.

FAQS CBD
FAQS CBD

 

 

Transporti Vendor i Shteteve të Bashkuara është 7.99 $ për porosi dhe do të transportohet përmes FedEx duke përdorur transportin 48 orësh. Koha jonë e trajtimit është 2 ditë pune. Ju lutemi, lejoni 4 ditë pune për të marrë porosinë tuaj. Ne nuk dërgojmë në Idaho, Montana ose Dakota e Jugut.

Transporti Ndërkombëtar është 25.00 $ për porosi. Dorëzimet zakonisht marrin 7–21 ditë për të mbërritur. Datat ose orët e garantuara të dorëzimit nuk janë në dispozicion për Transportin Ndërkombëtar.

Ju normalisht do të merrni produktin tuaj brenda 3 deri në 4 ditë pune për porositë e Shteteve të Bashkuara Vendore. Porositë ndërkombëtare zakonisht zgjasin 7-21 ditë, por nuk mund të garantohen.

Të gjitha shitjet që janë blerë nga kjo faqe janë FINALE. Kthimi ose kërkesa për rimbursim do të refuzohet.

Për shkak të rregulloreve federale të SHBA, ne dërgojmë produkte CBD në të gjitha shtetet e SH.B.A. përveç Idaho, Wyoming dhe Dakota e Jugut. Ne nuk dërgojmë në këto shtete.

jeni mbi 18 vjeç

Përmbajtja prapa kësaj dere është e kufizuar, jeni 18 vjeç ose më shumë?