Најчесто поставувани прашања за CBD

Прашајте далеку и дали имате прашање што не е одговорено овде, слободно контактирајте не
на 256-302-9824 или испратете ни е-пошта на service@trytranquil.net.

КБР е природно се јавува компонента на растението коноп. Тоа е не-опоен фитоканабиноид кој нуди низа на употреба на целото тело. CBD е само еден од десетиците фитоканабиноиди и други фитохемикалии кои се наоѓаат во коноп.

CBD маслото е добиено од растенија од коноп кои имаат високо ниво на канабидиол (CBD) и ниско ниво на THC. Tranquil CBD произведува некои од најквалитетните масла CBD на пазарот, извлечени од здрави растенија од коноп, богати со CBD, одгледувани токму во САД.

Нашиот коноп е сертифициран, одгледуван и собран за храна на Сојузот на храна во нашите сопствени фарми во Алабама и Кентаки. На „Tranquil Farms“, ние користиме екстракција на крио-етанол за да произведеме целосно зимувана декарбоксирана сурова суровина, што е свежо направено во дестилат со цел спектар преку водечки методи за дестилација (т.е. spd & wfd).

Научно, индустрискиот коноп и марихуаната се исто растение, со име на род и вид на канабис сатива. Сепак, тие имаат единствен генетски профил. Типично, индустриска коноп е многу влакнеста со долги силни стебленца и малку цветни пупки. Растенијата марихуана се типично помали, побујни и полни со цветни пупки. Сепак, се добиваат нови индустриски сорти на коноп во САД за да имаат повеќе цвеќиња и поголем принос на канабиноиди и терпени, како што е конопот од Кентаки што сега го користиме. Поголемиот дел од времето, марихуаната има голема количина на THC и многу мала количина на CBD. Коноп, од друга страна, природно има поголеми количини на CBD (во повеќето случаи) и само открива количини на THC. За среќа, канабиноидниот профил на коноп е идеален за луѓе кои бараат придобивки од канабис без „високиот“. Историски гледано, конопот се користел за производство на прехранбени производи, влакна, јаже, хартија, тули, масло, природна пластика и многу повеќе. Во САД, марихуаната обично се користи и рекреативно и медицински. Терминот „масло од канабис“ може да се однесува на марихуана или масло добиено од коноп, бидејќи марихуаната и конопот се две различни форми на канабис. Сите Tranquil CBD масла се добиени од коноп.

ЦБД од коноп е широко достапен низ САД. Во 2018 година, ажурирањата на Предлог-законот за земјоделски производи во САД го легализираа комерцијалното одгледување коноп според одредени прописи. Производите на Tranquil CBD се добиваат од индустриски коноп одгледуван во Америка, со висок CBD и се во согласност со Вкупниот Т. Ние гордо нудиме бесплатна испорака, попусти на ветераните и опции за набавка на големо на сите наши производи.

или најдобриот рок на траење, вашиот Tranquil производ треба да се чува во мала, влажна, темна област со мала влажност, далеку од директна сончева светлина. Ова ќе помогне да се зачуваат својствата на екстрактот од коноп. Доколку правилно се чува, CBD може да има рок на траење до 1 година.

Тивкото масло од CBD се добива од индустриски коноп одгледувано во САД и може да содржи нивоа на THC во трагови под 0.3%. Tranquil CBD не гарантира дека ќе поминете или нема да поминете екран на лекови откако ќе ги консумирате нашите производи. Можно е содржината на THC во трага да се појави на разни прегледи на лекови.

Тивки производи на ЦБД се достапни во широк спектар на форми. Ние нудиме масла ЦБД кои се едноставни, чисти и ефикасни и се консумираат со поставување на капки под јазикот. Ние нудиме промовиран производ, кој овозможува безгрешна, пригодна апликација, која работи одлично во движење и ви овозможува да одредите точно каде сакате да ги насочите долготрајните придобивки. Ние исто така нудиме крем за локална употреба, кој е внесен во масло, удобен и долготраен, притоа нудијќи низа бенефиции за велнес. Ве молиме, разгледајте го нашиот блог и разни страници за производи за да утврдите кој производ може да биде најсоодветен за вас и за вашите потреби.

Не. Сите наши производи од екстракт од коноп се направени од индустриски коноп со Нивоа на ТХЦ под 0.3%. Нема опојно дејство од земање на наши производи.

Најчесто поставувани прашања за CBD
Најчесто поставувани прашања за CBD

 

 

Домашната испорака на САД е 7.99 УСД по нарачка и ќе биде испорачана преку FedEx со 48-часовна испорака. Нашето време на ракување е 2 работни дена. Ве молиме, дозволете 4 работни дена да ја примат вашата нарачка. Не испраќаме до Ајдахо, Монтана или Јужна Дакота.

Меѓународната испорака е 25.00 УСД по нарачка. За да стигнат испораките обично траат помеѓу 7-21 дена. Загарантирани датуми или времиња на испорака не се достапни за меѓународна испорака.

Вообичаено, ќе го добиете вашиот производ во рок од 3 до 4 работни дена за нарачки на Домашните САД. Меѓународните нарачки обично траат 7-21 дена, но не можат да се гарантираат.

Сите продажби што се купени од оваа страница се КОНЕЧНИ. Враќањата или барањето за рефундирање ќе бидат одбиени.

Поради федералните регулативи на САД, ние испраќаме производи на ЦБД во сите држави на САД, освен Ајдахо, Вајоминг и Јужна Дакота. Ние не испраќаме во овие држави.

имаш над 18 години

Содржината зад оваа врата е ограничена, дали имате 18 години или повеќе?