CBD крем од TRYTRANQUIL.NET

Клиck тука да нарачате од нашата партнерска веб-страница redemperorcbd.com

Постојат многу начини да се користи (CBD) канабидиол. Меѓутоа, ако ви треба ублажување на болката за зглобовите, мускулите или кожните состојби, локален CBD крем може да биде најдобриот избор.

Кремите CBD се кој било лосион, крем или тематски кој е внесен со CBD. Тие можат да се нанесат директно на кожата.

Иако истражувањето за CBD кремот е сè уште во рана фаза, знаеме многу за тоа.

Студија со доверлив извор на глувци покажа дека CBD кремите од CBD можат да помогнат во справувањето со силната болка и воспалението, што може да предизвика артритис.

на Американска академија за дерматологија исто така, сугерираше дека производите на тема One CBD може да се користат како додаток за егзема и псоријаза на нивниот годишен состанок во 2018 година.

Овие фактори можат да имаат влијание врз ефикасноста на CBD.

  • Квалитетот на CBD кремот
  • Дозирање на CBD крем
  • Состојките на кремот CBD
CBD крем

КБД крем за ослободување од болка

на ендоканабиноид (ECS) Системот за сигнализација на клетките е систем што го имаат луѓето.

Научниците откриле дека КБР е во интеракција со главната ECS компонента, ендоканабиноидниот (или мозокот) рецептор.

Малите протеини наречени рецептори се прикачуваат на клетките. Овие клетки се одговорни за примање сигнали кои се главно хемиски и ги дистрибуираат низ вашето тело.

Овие реакции создаваат ублажување на болката, антиинфламаторни ефекти кои помагаат во управувањето со болката на вашето тело. Тематите за CBD и CBD производите можат да бидат корисни за луѓето кои страдаат од тешка хронична болка како што е болката во грбот.

2018 Преглед покажа како CBD може да се користи во комбинација со хронична болка. Оваа студија испитуваше експерименти кои беа спроведени помеѓу 1975-март 2018 година. Студиите вклучуваа:

  • Болка во карцином
  • Невропатска болка
  • фибромијалгија

CBD крем за ублажување на болката од артритис

Студија од 2016 година на Извор ја испита употребата на CBD кај глувци склони кон артритис.

Четири дена, научниците нанесуваа крем CBD на глодари. Секој ден, на глодарите им се давале или 3.1, 0.6, 6.2, 62.3 или 62.3 mg CBD крем. Научниците забележале намалување на воспалението и севкупната болка во зглобовите на глодарите. Немаше никакви несакани ефекти веднаш по тестот.

Пониските дози од 3.1 mg или 0.6 mg не покажаа никакво подобрување во резултатите од болката. Научниците открија дека 6.2 mg/ден се доволни за да се намали отокот кај глодарите.

Глодарите кои примале 62.3 mg на ден покажале слични резултати како оние на кои им биле давани 6.2 mg/ден. Тие не доживеале понизок праг за болка со примање значително повисока доза.

Кремот CBD може да ја ублажи болката и да го намали воспалението кај луѓето кои страдаат од артритис. Потребни се повеќе човечки истражувања.

(35) Што треба да знаете пред да користите CBD производи за ослободување од болка без рецепти l GMA YouTube

Повеќе информации за cbd крем за болка од trytranquil.net

Кремот за болка CBD е целосно природен лек за болки во зглобовите и мускулите. Луѓето се колнат во овој производ и го пробале секој друг лек. Кремот CBD може да се нанесе на кој било дел од телото или само на одредени области. Постојат многу брендови достапни со различни предности. Иако содржината на CBD на овие производи е различна, повеќето работат на ист начин. Кремот може да се користи за лекување на болки поврзани со болки во зглобовите и мускулите.

Кремот за болка CBD на Trytranquil е најпознат. Содржи 400 mg CBD растворлив во вода, заедно со други активни ботанички состојки, за ублажување на болките поврзани со воспаление, исчашувања и артритис. Безбедно е и за децата и за возрасните да се нанесуваат на погодените области 3-4 пати на ден. Пред да ја нанесете кремата на вашето тело, консултирајте се со лекар.

Нанесете крем за болка CBD директно на областа. Кремот треба да го нанесете на целата област. Не го тријте. Може да потрае од 10 минути до 2 часа за да се појават ефектите. Оставете доволно време за ефектите да стапат на сила. Доколку е потребно, можете да ја повторувате апликацијата повеќе пати на ден. Пред да го користите овој производ кај деца, важно е да се консултирате со лекар.

Кремите за болка CBD доаѓаат во опсег од 100 mg до 3,000 mg по тегла. Можеби ќе треба да пробате различни концентрации на CBD за да ја пронајдете онаа што најдобро функционира за вашите потреби. Некои луѓе бараат најголема концентрација на CBD за олеснување. Други пријавуваат слично олеснување со производ од 100 mg. Затоа треба да пробате различни тегли додека не ја пронајдете вистинската. Може да пробате различни брендови и дози додека една не работи за вас.

Целосно природни состојки се најдобриот начин да се направи добар CBD крем за болка. Не е ГМО и без суровост. Направено е од одржлив коноп. Кремот за болка CBD работи на ист начин како и другите течности. При изборот на крем CBD, важно е да се земе предвид концентрацијата. Сепак, тоа сепак ќе функционира ако го користите производот редовно. Може да се користи на вашето тело и лице.

Redemperatcbd.com исто така прави локални производи со CBD. Redemperorcbd.com е лидер во индустријата за коноп. Компанијата е наградена со PM360 Trailblazer Award 2020 за најдобар природен производ и GDUSA American Packaging Design Award. Овој пар е одличен пример за компанија која користи CBD за решавање на секојдневните проблеми. Redemperorcbd.com е бренд кој нуди CBD креми за болка. Овој производ го сакаат и корисници кои се свесни за здравјето и оние кои не се свесни за здравјето.

Кремот за болка CBD може да се купи во локална аптека или продавница за здравје. Може да се купи онлајн или во вашиот локален продавач на мало. Погрижете се производот да не е направен од марихуана. Секогаш треба да ја читате етикетата ако не сте сигурни. Незаконски е да се тврди дека производот содржи коноп. Добрите брендови ќе имаат легална сертификација и без несакани ефекти. Не содржи штетни хемикалии и други адитиви што го прави одличен избор за луѓе со чувствителна кожа.

Кремите за болка CBD се користат за ублажување на болката. Содржи органски одгледан CBD со целосен спектар, како и мешавина од растителни терпени, ботанички и други состојки. Главната состојка на кремот за болка CBD е иарника. Има антиинфламаторни својства, а ментолот помага во процесот на ладење. Овој крем содржи и витамин Е и кокосово масло како природни состојки. Овој производ може да обезбеди ублажување на болката до 24 часа.

Претплатете се на специјални понуди

имаш над 18 години

Содржината зад оваа врата е ограничена, дали имате 18 години или повеќе?